Türkçe yazılar (Tyrkiske sider)

Türkçe yazılar (Tyrkiske sider)Bergen’deki Norveç-Türk Derneği (Norsk-tyrkisk forening i Bergen - NTFIB) web-sayfasına hoş geldiniz.


Derneğimiz 28 Şubat 2015 tarihinde yapılan kurucu genel kurulu ertesinde, resmi olarak Brønnøysundregistrene kayıt edilmiştir.


Seçilen Yönetim Kurulu üyeleri dernek çalışmaları ile ilgili çalışmalarına başlamıştır. Bu konuda derneğimizin posta adresi belirlenmiş, web-sitesi kurulmuş, banka hesabı açılmıştır. Derneğimize kayıt yapabilmeniz için üye müracaat formu ve aidatlarla ilgili ödeme bilgilerine soldaki menüden "Medlemskap" yazısını tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Aktivite gurupları ile ilgili çalışmalar başlamıştır. Yönetim kurulu, genel kurulda her aktivite gurubu için seçilen aktivite gurup sorumluları ile iletişim halide yeni aktivitelerin başlaması için çalışmalar yapmaktadır. Derneğimizin yönetim kurulu, bahar döneminde yapılan açılış ve tanıtım toplantısı ertesinde, güz döneminde Cumhuriyet Bayramı ile ilgili olarak bir yemek düzenlenlenmesini geleneksel hale getirmeye karar vermiştir. Her yıl düzenlenecek olan bu geleneksel bahar ve güz toplantıları için ayrıca davetiye ve aktivite programı gönderilecektir.


Norsk-tyrkisk forening i Bergen (NTFIB)

Postboks 1806 Håkonsgaten

5866 Bergen                               Organisasjonsnummer: 915167446